Annons

 i Notiser, Tävling
Uppdatering i Sveriges svåraste fisketävling, Svenska Specimentävlingen! Här kommer rapport från tävlingsgeneralen Svante Otter!
– Tjena allesammans! Dax för en ny uppdatering av Svenska Specimentävlingen. Känns som våren nu äntligen har startat sitt intåg , i veckan som gått så har det rapporterats 24 st nya fiskar
I lagtävlingen ligger fortfarande Specimennätverket 1:a på 432 poäng, på 2:a platsen hittar vi nu Mad Specimen på 286 poäng och C4 specimen ligger på 3:e platsen på 251 poäng.
I den individuella tävlingen ligger alltjämt Viktor Rasjö på 1:a platsen med 153 poäng, 2:a platsen har tagits över av Jonas Carlsson med 142 poäng och 3:a ligger nu Andreas Pling Åkerlund på 132 poäng. Lägger upp ett gäng bilder på fina fiskar från veckan som gått. För alla bilder och listor och ställningar är det bara att surfa in på hemsidan!

 

Sportfiskeprylar

 

Annons

Sportfiskeprylar
Rekommenderade artiklar

Kommentera