Micke Färlin ny medarbetare på FishEco!

Annons

Foto: Privat

Datum:

Kategorier , ,

Micke Färlin ny medarbetare på FishEco! Vi välkomnar Micke Färlin till FishEco! Micke har lång erfarenhet från sportfiskebranschen. Han har arbetat med annonsförsäljning sedan 1987 och på sitt CV finns bland annat att han var med och startade legendariska magasinet FiskeFeber.

Micke är flugfiskare i grund och botten med stort intresse för flugbindning men, egentligen fiskar han allt och kanske är jiggfiske efter gös ett fiske han gillar lite extra.

Micke säger:

– Efter flera års övertalning från Jan O orkar jag inte stå emot längre. Jag har följt FishEcos utveckling under många år och gillat vad jag sett. Jag ser framemot att utveckla försäljningsarbetet med fokus på FishEco och MagazineFishEco.

Jan Olsson säger:

– Ja, det tog faktiskt flera år att ”värva” Micke och jag kan inte vara mer nöjd och faktiskt lite smickrad att han väljer att investera sitt kunnande och sin erfarenhet hos oss. Jag tror att vi tillsammans kan utveckla våra produkter till nya nivåer med Mickes hjälp. Välkommen Micke!

Micke nås på tele: 073 2748744 alt micke@farlinmedia.se

Alla fiskenyheter direkt till din mail? Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Följ FishEco på Instagram här!

 

Annons

Kommentarer

Ett svar till ”Micke Färlin ny medarbetare på FishEco!”

  1. Profilbild för Olle

    Micke Färlin är ett kap för er känner honom sen länge
    Toppenval

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Annonser

Drömfiske
Svedea - Sveriges nöjdaste Båtkunder
Borgs Motor

Rekommenderade artiklar